A Free Template From Joomlashack

A Free Template From Joomlashack

Sponsorzy 25 Finału

 
 
 
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 

 
 
 

 
 

 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Farba - drugi zespół.

Zespół powstał w październiku 1999 r. w Gdyni. Grupę założyli wokalistka Joanna Kozak, perkusista Jacek Woźniak oraz gitarzysta Artur Przygoda. Nazwa zespołu Farba powstała podczas jednego z koncertów, kiedy sponsor imprezy rzucił ze sceny na widzów saszetki reklamowe z farbą do włosów, które popękały i niedługo potem każdy miał na sobie trochę farby. Farba ma za sobą występy m.in. na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, czy koncerty na imprezie Destination Chicago 2003 w Stanach Zjednoczonych. Zespół znany jest z żywiołowości na koncertach i charyzmy wokalistki – Joanny Kozak.

W październiku 2008 roku grupę opuścił Adam Drywa. Zespół Farba, na potrzeby sezonu koncertowego 2009, występował z Piotrem Łopackim na instrumentach klawiszowych, ale oficjalnie, od odejścia Adama Drywy do letniego sezonu 2010 była kwartetem.

W maju 2010 zespół wziął udział w międzynarodowym festiwalu piosenki Carpathia Festival i wydał płytę zatytułowaną 10, podsumowującą dekadę działalności zespołu. Jedyny singiel z tej płyty – Ostatnia Noc znalazł się (obok przeboju Chcę tu zostać) na ścieżce dźwiękowej do filmu Roberta Glińskiego Świnki.
W 2012 roku z zespołu odszedł gitarzysta Artur Przygoda, a grupa w czteroosobowym składzie zaczęła dodawać do swojego stylu elementy elektro popu. W roku 2015 skład Farby opuścił Piotr Łopacki, a doszedł gitarzysta sesyjny Artur Chyb, który związał się z zespołem.

 https://www.youtube.com/watch?v=yihUfPJ_WiY

http://www.zespolfarba.com/

 

Joomla Template Tutorial: by JoomlaShack